Toimintakalenteri

 

Vko 8

 

Ma 18.2. klo 19 Rukousilta, Jari L.

 

Su 24.2. klo 17 ANKKURI-Jumalanpalvelus Juonto: nuoret, musiikki: Noora M-B, miksaus: Milton M-B, aulahenkilö: Hilkka O., PYHÄKOULU

 

Vko 9

 

Ma 25.2. klo 19 Rukousilta, Ismo O.

 

To 28.2. klo 17 - 18.30 Varhais- ja spesiaalinuorten ilta

 

Su 3.3. klo 17 Ehtoollisjumalanpalvelus Puhe: Mehis Metsala, juonto: Pauliina K., musiikki: Soili ja Eini, miksaus: Hannu H., aulahenkilö: Erik L., PYHÄKOULU. Tarjoilua.

 

Vko 10

Ma 4.3. klo 19 Rukousilta, Arto P.

Ti 5.3. klo 17.30 Alfa-tiimi rukoilee, klo 18 Alfa-kurssi alkaa, 1. tapaaminen 

Ke 6.3. klo 17 Vanhimmiston kokous

To 7.3. klo 17 - 18.30 Varhais- ja spesiaalinuorten ilta

 

La 9.3. klo 18 ANKKURI-ilta nuorille ja nuorille aikuisille

Su 10.3. klo 17 Jumalanpalvelus Puhe: Seppo Tekkala ym. vieraita Salon Vsrk:sta, juonto: Juhani M., musiikki: Mika ja Virpi K., aulahenkilö: Ismo O., PYHÄKOULU

Vko 11

Ma 11.3. klo 19 Rukousilta

Ti 12.3. klo 12 Ruokailu lähimmäisille, Hannu H. ja Ritva K. ym. klo 18 Alfa-kurssi, 2. tapaaminen

To 14.3. klo 17 - 18.30 Varhais- ja spesiaalinuorten ilta

 

Su 17.3. klo 17 ANKKURI-Jumalanpalvelus Puhe: Marko Kömi, juonto ja aula: nuoret, musiikki: Noora M-B, miksaus: Milton B., PYHÄKOULU

Vko 12

Ma 18.3. klo 19 Rukousilta, Ismo O.

Ti 19.3. klo 18 Alfa-kurssi, 3. tapaaminen

To 21.3. klo 17 - 18.30 Varhais- ja spesiaalinuorten ilta

 

Pe 22.3. klo 18 ANKKURI-ilta nuorille ja nuorille aikuisille

La 23.3. klo 13-16 Salme Blomster – Eksyneestä eheäksi Sielunhoidollista opetusta, väliajalla kahvitarjoilu. Anne P. ja Marja I.

Su 24.3. klo 17 Jumalanpalvelus - Vankilatyötä yli 40 vuotta Puhe: Vankilatiimi, Juonto: Jari L., musiikki: Raisa ja Jani J., aulahenkilö: Hannu H., PYHÄKOULU

Vko 13

Ma 25.3. klo 19 Rukousilta, Jari L.

Ti 26.3. klo 18 Alfa-kurssi, 4. tapaaminen

To 28.3. klo 17 - 18.30 Varhais- ja spesiaalinuorten ilta

 

Su 31.3. klo 17 Jumalanpalvelus Puhe: Hannu H., mus: Kaisu H., aulahenkilö: Eeva L., PYHÄKOULU